Siyah Sarımsak Tozlu Çeşni (20 g)
Siyah Sarımsak Tozlu Çeşni (20 g)

Siyah Sarımsak Tozlu Çeşni (20 g) (UGSS0008)

Fiyat : ₺65,00(KDV Dahil)

Siyah sarımsaklarımızı firmamızın özel formüle ettiği baharat karışımı ile birlikte öğüterek sofralarınızda günlük olarak kullanabileceğiniz lezzetli bir baharat formuna getirdik. Çeşnili baharat karışımı ve sarımsak kullanılan her alanda kullanabilirsiniz. Özellikle;

-         Tüm çorbalarda,

-         Baklagiller ile yapılan sıcak ve soğuk yemeklerde,

-         Her tür salata sosu hazırlarken,

-         Her tür ızgara et, tavuk ve balık yemeklerinde baharat olarak,

-         Güveç ve kavurmalarda baharat olarak,

-         Yoğurt, mayonez ve krema esaslı soslara eklenerek cips v.b. tüketim ürünlerinde dip sos olarak kullanılabilir.

Özellikle pişirmemenizi tavsiye ederiz.

Daha sağlıklı kullanım için serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Ürünlerimizi tattıktan sonra kullanım alanı çeşitliliğini hayal gücünüzle artırabilirsiniz.

İçindekiler: Öğütülmüş siyah sarımsak (%70), kekik, biberiye, fesleğen, maydanoz, kişniş, hardal tozu, kırmızı pul biber, deniz tuzu (%1'den az).

 

Siyah Sarımsak bir sarımsak türü değildir. Siyah Sarımsak, özenle seçilmiş beyaz sarımsakların belli bir ısı ve nem ortamında hiçbir katkı maddesi olmaksızın 25-45 gün tutularak yaşlandırılması, bir başka deyişle fermente edilmesi ile elde edilir. Siyah Sarımsak koyu kahverengi ile siyah renk aralığında olabilir.

Siyah Sarımsağın tadı normal sarımsaktan çok farklıdır. Siyah Sarımsakta, normal sarımsağın keskin tadı ve kokusu yoktur. Siyah sarımsak kurumuş meyve kıvamında ve tatlıdır. Yumuşak, jelibon gibi bir yapısı vardır. Bu özelliği siyah sarımsağın gün içinde kullanımını çok kolaylaştırır.

Dilediğiniz gibi siyah sarımsak tüketebilirsiniz. Sarımsak aromasını ve tadını yumuşak ve daha lezzetli alabilirsiniz. Ama sarımsağın istenmeyen etkileri olan ağız kokusu, ter ve tendeki rahatsız edici kokusunu yaşamazsınız.

Sarımsağa uygulanan fermantasyon işlemi sayesinde içeriğindeki besin değerleri ve etken maddeler çok güçlenir ve zenginleşir. Siyah Sarımsak zenginleşmiş ve güçlenmiş içeriği ile mükemmel bir gıda takviyesi haline gelir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR