Baharatlı Siyah Sarımsak Püresi (150 g)
Baharatlı Siyah Sarımsak Püresi (150 g)

Baharatlı Siyah Sarımsak Püresi (150 g) (UGSS0004)

Fiyat : ₺160,00(KDV Dahil)

Sızma zeytinyağı ve firmamızın özel formüle ettiği baharat karışımı ile tatlandırılan baharatlı püreyi sarımsak kullandığınız her yerde kullanabilirsiniz. Özellikle;

-         Soğuk sandviçlerde kullanılan malzemeler arasına bir katman sürülerek,

-         Tostlarda malzemeler arasına bir katman sürülerek,

-         Peynir çeşitleri ile birlikte kanepelerde,

-         Her tür salata sosu hazırlarken,

-         Her tür ızgara et, tavuk ve balık tabaklarında sos olarak,

-         Mayonez ve krema esaslı soslara eklenerek cips v.b. tüketim ürünlerinde dip sos olarak kullanılabilir.

Özellikle pişirmemenizi tavsiye ederiz.

Siyah Sarımsak bir sarımsak türü değildir. Siyah Sarımsak, özenle seçilmiş beyaz sarımsakların belli bir ısı ve nem ortamında hiçbir katkı maddesi olmaksızın 25-45 gün tutularak yaşlandırılması, bir başka deyişle fermente edilmesi ile elde edilir. Siyah Sarımsak koyu kahverengi ile siyah renk aralığında olabilir.

Siyah Sarımsağın tadı normal sarımsaktan çok farklıdır. Siyah Sarımsakta, normal sarımsağın keskin tadı ve kokusu yoktur. Siyah sarımsak kurumuş meyve kıvamında ve tatlıdır. Yumuşak, jelibon gibi bir yapısı vardır. Bu özelliği siyah sarımsağın gün içinde kullanımını çok kolaylaştırır.

Dilediğiniz gibi siyah sarımsak tüketebilirsiniz. Sarımsak aromasını ve tadını yumuşak ve daha lezzetli alabilirsiniz. Ama sarımsağın istenmeyen etkileri olan ağız kokusu, ter ve tendeki rahatsız edici kokusunu yaşamazsınız.

Sarımsağa uygulanan fermantasyon işlemi sayesinde içeriğindeki besin değerleri ve etken maddeler çok güçlenir ve zenginleşir. Siyah Sarımsak zenginleşmiş ve güçlenmiş içeriği ile mükemmel bir gıda takviyesi haline gelir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR